in Bitcoin

Oto dlaczego inwestorzy opcji mogą być niedźwiedzi na Bitcoinu

Inwestorzy na rynku opcji na Bitcoin’y mogą stać się nieco niedźwiedzi w najbliższym czasie, wynika z portfeli zamówień.

Na rynku opcji, wartość opcji kupna rośnie, gdy cena składnika aktywów wzrasta. Natomiast wartość opcji put rośnie, gdy cena składnika aktywów spada.

Zasadniczo, opcja kupna jest zleceniem kupna, a opcja sprzedaży jest zleceniem sprzedaży na rynku opcji.

7 grudnia Laevitas, firma zajmująca się analizą danych, która wykorzystuje ilościowe modele finansowe, poinformowała, że na rynku opcji Bitcoin rośnie wartość akcji.

Dlaczego rynek opcji jest niedźwiedzi na Bitcoin?

Istnieją dwa potencjalne powody, dla których inwestorzy na rynku opcji skłaniają się ku niedźwiedziom na Bitcoin.

Po pierwsze, Bitcoin nie był w stanie przekroczyć poziomu oporu 20.000 dolarów. Księgi zamówień giełdowych pokazują, że wszechczasowy haj jest ułożony w stosy ze znaczącymi zleceniami sprzedaży. Jak donosi CryptoSlate, analitycy na łańcuchu wyjaśniają, że trend ten może prowadzić do wydłużonej fazy konsolidacji lub korekty.

Po drugie, dane pokazują, że na rynku kontraktów terminowych CME BTC w ostatnich tygodniach obserwuje się wzrost krótkiej sprzedaży. Niektórzy twierdzą, że te krótkotrwałe transakcje są prawdopodobnie krótkotrwałymi transakcjami hedgingowymi lub inwestorami zapewniającymi płynność instytucjom. Nadal jednak wywierają one presję na sprzedaż na rynku Bitcoinów.

Analitycy techniczni zauważają również, że Bitcoin jest w „nudnej“ fazie, gdzie pewne poziomy cen spowodowałyby zmienność.

Michael van de Poppe, pełnoetatowy inwestor na giełdzie w Amsterdamie, powiedział, że Bitcoin albo przełamuje 19.400 dolarów, aby zobaczyć rajd, albo spada poniżej 18.600 dolarów, aby zarejestrować korektę. Napisał:

„Wciąż tkwi w przedziale, przez który zmienność będzie rosnąć powyżej 19 400 $ i poniżej 18 600 $. Do tego czasu, w przedziale.“

Niepewność w kierunku Bitcoina w najbliższym czasie jest przede wszystkim przyczyną rosnącego poziomu krótkiej sprzedaży na rynku.

Altcoins są w stagnacji w wyniku

Alternatywne waluty kryptograficzne (altcoins) są uznawane za aktywa obciążone ryzykiem w ramach rynku kryptokurrency.

Kiedy cena Bitcoinów wzrasta, altcoiny często widzą większe ruchy cen do góry nogami. Ale kiedy cena BTC spada, altcoins zazwyczaj odnotowują większe spadki.

Bitcoin konsoliduje się w ciągu ostatniego tygodnia, co stanowi mocny fundament dla wzrostu altcoinów. Jednakże, w ostatnich dniach altcoinów, wraz z BTC uległy stagnacji.

Konsolidacja altcoinów wskazuje na niepewność na rynku kryptokurrency. Pokazuje to, że inwestorzy są na ogół zdenerwowani i ostrożni w podejmowaniu bardziej ryzykownych działań w środowisku, w którym prawdopodobieństwo korekty Bitcoinów lub skoku w górę jest podobnie wysokie.

CryptoSlate poinformował również, że współczynnik wielorybów na giełdach Bitcoin spot rośnie. Powoduje to dodatkową presję na sprzedaż BTC w najbliższym czasie, co może skłaniać inwestorów na rynku opcji do większej ostrożności.

Bitcoin, obecnie zajmujący pierwsze miejsce pod względem kapitalizacji rynku, wzrósł w ciągu ostatnich 24 godzin o 0,58%. BTC ma rynkowy limit 356,23B, a wolumen 24-godzinny wynosi 24,48B.